Olvasóinknak igaza van: kutat csak nehezen fúrhatunk a telek végébe, kilovagolni sem lehet a birtokra, és a járgánnyal is bajosan állhatunk oda a grillsütő mellé, hogy bömböltessük a zenét. Mindezzel együtt szinte mindenkinek elnyerte a tetszését ez a hatemeletes ház tetőkertjébe épített kis dizájnos házikó, amit az elmúlt hetek legolvasottabb Urbanista-postjában mutattunk be. Az olvasók közt mint kiderült a tulaj is ott volt, és dobott egy mailt, amelyben válaszolt egy csomó felmerült kérdésre. Például arra, ami a legtöbbeket foglalkoztatta: miért nem lett dögösebb a belső kialakítás?
Szia,
Most szólt egy ismerősöm, hogy felkerült a lakásom a blogodra.
Nagyon örülök neki - mint minden ingyenreklámnak - ha innen találja meg a majdani vevője, vendégem vagy egy sörre :)
Láttam sok hozzászólás született, melyekre nagyon szívesen válaszolnék, de mivel nagyon termékeny vagy az új posztok felpakolásában, ezért valószínűleg senki nem olvasná már el. Azért megírom, legalább neked, ne feszítsen, a végén még megterhelné a szervezetem a visszafojtott közlési vágy :)
Többen kifogásolták a belső kialakítás ízlésességét. Egyrészt ízlésről kár vitázni. Másrészt 5 évvel ezelőtt, amikor ezt a lakást szerkezetkészen megvettem és elkezdtem kialakítani, berendezni, akkor ezt tartottam jónak. Most már nekem is más az irányultságom, az új lakásom teljesen másként fog kinézni (kb. 1 hónap múlva lesz kész, szívesen küldök arról is fotókat). Harmadrészt ha egyedül alakítottam volna ki, akkor sokkal minimálabb-iparibb lett volna, de akkori barátnőm (most már feleségem, és gyermekem anyja - ez utóbbi miatt költözünk el ebből a "legénylakásból") megkövetelte a maga kompromisszumát. Ahogy "Horváth Oszkár" írta, ez tényleg középvonalas lett, a két ellentétes elgondolás eredményeként.
A műanyag nyílászáró - ami többek szerint ciki - adottság volt, az járt a szerekezetkész állapothoz, de érdekes a felvetés. Egyik barátom nyílászárókat gyárt, fát is, műanyagot is, ő saját lakásába műanyagot rakott. Szerinte jobban szigetel, nincs vele annyi gond, mint a fával (nem vetemedik, nem kell kezeléssel, karbantartással annyit foglalkozni), és bizonyos dizájnokhoz jobban is megy, mint a fa. Erről akár egy vitát is indíthatnál itt a blogon, érdekes lenne, ahogy a "fa-hívők" összecsapnak a "műanyag-hívőkkel".
GYZ-nek világrekorder csivavája lehet, hogy a 60 m2-es kertben keresztben beszorulna. Lehet, hogy a fotókon nem látszik, de a kert 7,70*7,70 méter, ebből 20m2 van lefedve, leburkolva, 40m2 a fű. Örülök, hogy nekem csak ennyit kell nyírni, nem a 400-at. 6-7 baráttal ekkora helyen is el lehet grillezni, igaz, a "bömciből" nem hallatszik fel a zene, ez tényleg nagy hiba (PuruttyaIrto nagyon beletalált :))
Légkondimotorok egyébként nincsenek a tetőn, a házban nincs központi klíma, vagy központi légszívás.
Sokan okoskodnak, hogy ennyi pénzből mennyivel jobb helyen, mennyivel jobb lakást lehetne venni. El vannak kicsit tévedve az emberek, szerintem. Csobánkán, Telkiben, Pátyon, Fóton, Veresegyházon, stb. biztos lehet szép családi házat kapni ennyiért. Akinek olyan a munkája, meg az életstílusa, vegye is meg. Aki 9-től 6-ig a belvárosban dolgozik, az szerintem nem akar még napi 2*1,5 órát autókázni mellé (a Csobánka 30-40 percet gondolom szombat délben mérte a delikvens, vagy esetleg a Flóriánt értette a "város" alatt, nem mondjuk a Kálvin teret). Ez egy legénylakás, vagy maximum egy fiatal párnak való. Akik munka után moziba, színházba és/vagy vacsorázni mennek, és ha megisznak egy pohár bort, akkor nem akarnak rendszeresen Csobánkáig taxizni.A hétvégi bulik utáni hajnalokon sem.
Ez a lakás 500 ezer HUF/m2 (terasz félbe, kert harmadába számolva - ahogy szokás). Nem kevés, de körül lehet nézni, hogy a Dózsa György úton belül (VI., VII, XIII. kerület), körpanorámás, nagyteraszos lakás mennyibe kerül. Az a pár darab, ami van, innen indul. Még a Marina-parton is 600 körül vannak az árak, pedig az a "világ végén" van, és szép hogy látod a Dunát, de mást se. Itt meg - hogy kicsit profán legyek - a wc-n ülve látod a várat, a Bazilika kupoláját, a Parlament kupoláját és a Mátyás templomot. Túlzás nélkül.
A belmagasság jóval 3 méter fölötti, nem 2,70, mint az összes újépítésűben.
Aki tud hasonlókat sokkal olcsóbban, csapjon fel ingatlanközvetítőnek, én hozom a vevőket, mindenki jól jár. Aki pedig azt gondolja, hogy Budán 50 millióért nagyteraszos, városi panorámás, többhálószobás, jó állapotú lakást fog találni, az keservesen csalódni fog. Budán a hasonlót 700 ezertől felfelé mérik, négyzetméterenként.
Angyalföldön nem ez az egyetlen 2 szobás lakás 50 millióért (csak az ingatlan.com 76 találatot ad a 45 és 70 millió közötti, maximum 2 szobás, XIII. kerületi lakás keresésre). Angyalföldről meg annyit, hogy a lakástól150 méterre van az álatkert, 450 méterre a Hősök tere. Most éppen nem lett itt kormány-negyed, de pár éven belül itt biztosan egy új városközpont lesz. Aki most megveszi, szerintem már középtávon is jó vételt csinál.
Köszönöm mégegyszer az ingyenes megjelenést, üdv:
"Balázs"
Akkor tehát összefoglalnám a lényeget: valaki vegye meg ezt a pecót 49,9 millióért és akkor én kapok egy sört. Aki szeretne megtakarítani 48 899 750 forintot, az csak egyszerűen hívjon meg egy sörre.