Vidéki kúriákkal ritkán foglalkozunk, pláne, ha ez a vidék Kaliforniában van. Ám egy kedves olvasónk egy globálisan elő-elő bukkanó problémára hívta fel a figyelmet: vonatkoznak-e a műemlékvédelmi előírások a gazdag emberekre. A gazdag ember jelen esetben a Mac atyja, Steve Jobs, aki némi huzavona után egy nyolcvanéves, védettséget élvező épület lerombolására kapott engedélyt.
Kedves Urbanista!Egy amerikai ismerősöm most küldte ezt a linket: http://apple20.blogs.fortune.cnn.com/2009/04/27/inside- steve-jobs-tear-down-mansion/ Nem akarok - mivel nem is lehet - a pesti gettó-átalakítással párhuzamot állítani, azonban mindenképpen figyelemre méltó, hogy ámerikában is van, aki a jogszabályokkal, helyi szabályokkal (pl. védetté nyilvánítás) szemben eljárhat.Érdekesek a kommentelők is. Nekem úgy tűnik, a 80%-uk egyet ért a bontással.Mindazonáltal a háznak is vannak érdekes részletei. A fürdőszoba tapétára, billiárd szoba csempékre, gerendákra, falfestésre, lépcsőkorlátra szívesen licitálnék az e-bayen...Ha érdekesnek találod, SHARE IT, a nevem nélkül, lsz.
A bontás-nem bontás ügyében nem szeretnék vitába bocsátkozni, de a fényképeket nézegetve egy dolog biztos: az orgonát pusztulni hagyni a rombadőlő házban csúnya bűn volt. (További képek az eredeti posztban)